Plynové plašiče ptáků a zvěře pro vinohrady a sady

Vysoce účinné zařízení na plašení ptáků a zvěře ve vinicích, sadech, na polích atd. Plašič využívá hlasité detonace při vznícení plynu, jejíž akustický tlak může vzrůst na 100 - 120 dB. Hlasitost detonace je možno upravovat pomocí výsuvné hlavně. V současné době dodáváme dva modely plynových plašičů.

Model Zon EL08 - plně elektronický

Nový elektronicky řízený model s širokými možnostmi nastavení. Přístroj je nastavován pomocí interního ovládacího panelu s displejem. Ovládací panel umožňuje nastavení:

  • počtu po sobě jdoucích výstřelů v jedné salvě (1 až 4 výstřely)
  • interval mezi jednotlivými salvami (1 až 60 minut, či náhodné intervaly)
  • čas startu a ukončení činnosti plašiče (až 4 starty a 4 ukončení nastavitelné během dne)

Pro zprovoznění modelu EL08 je nutno připojit 12 V baterii. EL08 spotřebuje 0,53 A za den. S plně nabitou 12V 30Ah baterií  běží přístroj přibližně 60 dní a s baterií s kapacitou 7,2 Ah přibližně 14 dní.

Otočný stojan Zon Pirouette je k dispozici v provedení 1200 mm a s plošinou pro umístění napájecí baterie.

Model Zon EL08 na
otočném stojanu 1200 mm

Ovládací panel plašiče Zon EL08


Model Zon Mark 4 

Více se o plašiči zvěře a ptáků dočtete v článku "Nejefektivnější plašič ptáků a zvěře"

Jedná se o základní model plašiče, u kterého je interval mezi jednotlivými výstřely řízen nastavením regulačního ventilu. Regulační ventil umožňuje nastavení pravidelného intervalu v rozmezí cca 20 s - 30 min.


Zajímavým a praktickým doplňkem je časovací zařízení GT 300, které je k modelu Zon Mark 4 možno na přání instalovat. Časovací zařízení GT 300 slouží k nastavení provozní doby plašiče (minimálně 7, maximálně 14 hodin)


Pro plašení je vhodné využít také otočný stojan Zon Pirouette nastavitelný až do výšky 2300 mm. Plašič se po každém výstřelu na stojanu mírně natočí a mění tak průběžně směr výstřelu.

Plašič Zon Mark 4 Časovací zařízení GT 300

Tisknout