Upravit stránku

Nůžky FELCO 801 od švýcarského výrobce jsou ideálním nástrojem pro stříhání větví do průměru 30 mm. Jsou vhodné obzvláště pro práci ve vinohradech, ale také zahradách, školkách a veřejných parcích. 

FELCO 801 nabízejí maximální komfort. FELCO 801 byly vyvinuty pro splnění profesionálních nároků. Nástroj je lehký, při držení v ruce je vyvážený a práce s ním je pohodlná. Ovládací spoušť a malé tělo nůžek nabízí vynikající manipulaci s tímto nástrojem. Ergonomie nůžek a jejich nízká hmotnost významně ulehčují a zpříjemňují práci – namáhání svalů a úponů v pažích a ramenou je výrazně snížené.


Nůžky také pro leváky

Pro leváky jsou nůžky dostupné ve speciálním provedení s označením FELCO 801G.

Speciální výměnné střižné hlavice

Pro speciální práce jsou pro nůžky FELCO 801 k dispozici výměnné střižné hlavice:

  • 800M: hlavice určená pro stříhání paznehtů u zvířat
  • 800F: pro stříhání malých průměru do 20mm

Popruhy

Lehké a pohodlné. Kabel k nůžkám lze protáhnout poutkem u ramene, zabrání se tak jeho nechtěnému přestřižení. Systém popruhů je vhodný pro praváky i leváky. Technologicky vyspělá struktura polstrování zabraňuje pocení a zlepšuje cirkulaci vzduchu. Vysoká kvalita popruhů umožňuje velice intenzivní práci. Odnímatelný toulec na nůžky. Praktická taška pro uložení předmětů. Popruhy příjemně přiléhají k tělu a umožňují volnost v pohybu.

Baterie

Superlehká a plochá Litium-Polymer-baterie (LiPo) Baterie s vlastní elektronickou výbavou je z popruhů zcela vyjimatelná. Nůžky mohou být poháněné 1 nebo 2 bateriemi, vzájemně nezávisle na stavu nabití. Doba výdrže baterie se liší v závislosti na způsobu použití v rozmezí poloviny nebo celého dne (dle nutnosti se doporučuje nasazení obou baterií). Doba nabíjení baterie cca 2 hodiny.

Terminál

Snadný přístup k následujícím příkazům: start / stop, výběr provozního režimu (stand-by, poloviční rozevření), deaktivace progresivního režimu, statistické informace (např. stav nabití každé baterie, počet střihů, doba provozu, procento malých středních a velkých střihů, pomoc při poruchách)

Řídící jednotka

Ovládání a obsluha nůžek. USB zásuvka, přes kterou je možno dobíjet např. mobilní telefon.

Technické informace:

Hmotnost nůžek   745g
Hmotnost baterie (včetně kabelu)   790g
Hmotnost řídící jednotky (včetně kabelu)   545g
Hmotnost popruhů   920g
Délka nůžek   255mm