Upravit stránku

Nůžky FELCO 811 HP v sobě kombinují vlastnosti dvou předchozích úspěšných modelů; rychlost nůžek FELCO 801 a sílu FELCO 820. Hmotnost nástroje je pouhých 810g. Samozřejmostí je robustní tělo z kovaného hliníku s poskytovanou celoživotní zárukou a vynikající ergonomií. Tělo je na povrchu nově vybaveno vrstvou „soft touch“ pro pohodlné a příjemné držení. Díky velké síle, rychlosti a stříhací hlavici s kapacitou střihu do 35mm je tento model určen pro intenzivní zatížení a univerzální použití ve vinohradech, sadech, parcích i školkách.

Pro provoz nůžek FELCO 811 HP je nutný batoh Powerpack FELCO 880 NP (powerpack) a elektrická baterie FELCO 880/193 nebo FELCO 880/194.

Základní parametry FELCO 811 HP:

  • střih do průměru 35 mm
  • nízká hmotnost 810 g
  • délka nástroje 255 mm
  • inteligentní spoušť s užitečnými funkcemi
  • dostupné dva typy stříhací hlavice 811A a 811B
  • protiskluzová úprava rukojeti
  • příslušenství: prodlužující nástavec 100 a 150 cm
  • SWISS MADE

 

Dalši ínformace o produktu FELCO 811 HP

Rychlost s síla

FELCO 811 v sobě kombinuje sílu modelu F820 a rychlost modelu F801. Nůžky jsou tak velice mnohostranné a vhodné pro nasazení ve vinohradech i sadech.

Maznice

Umístěná maznice ve středovém šroubu usnadňujě údržbu střižné hlavice. Hlavici je díky maznici možno promazat bez nutnosti rozebrání. Hlavici je doporučeno 1x denně promazat.

Mikrometrické nastavení

Systém nastavení stříhací hlavice zajišťuje její optimální přizpůsobení vzhledem k opotřebení ostří. Díky tomu je zajištěn čistý a precizní střih.

Režim částečného rozevírání ostří

Nastavení rozevírání střižné hlavice na 50 %, 60 % a 70 % umožňuje přizpůsobení nůžek na velikost stříhaných větví. Dochází tak k úspoře času a energie v baterii. Práce v režimu polovičního rozevírání střižné hlavice značně šetří čas při stříhání větviček menších průměrů.

Ergonomie

Ideální tloušťka a tvar těla nůžek tak jako i dráha pohybu spouště zaručují optimální manipulaci při stříhání. Pracovní popruhy jsou lehké, příjemné. Popruhy zaručují vynikající rozložení hmotnosti zařízení a není tak problém pracovat i se dvěma bateriemi naráz.

Stříhací hlavice 811A

Stříhací hlavice 811A je typická svojí rovnější "méně krojenou" formou. Tuto hlavici lze doporučit většině uživatelů, kteří stříhají variabilní průměry od tenkých větviček až po větve do průměru 35mm.

Stříhací hlavice 811B

Druhý typ stříhací hlavice B má poněkud hlubší vykrojení a ocení jej uživatelé, kteří stříhají převážně průměry mezi 30 – 35mm. Hlavice díky hlubšímu vykrojení dokáže podržet stříhanou větev či letorost pevněji na středu protiostří. Standarně jsou nůžky od roku 2018 dodávány s hlavicí typu B.

Spolehlivost

Dokonale promyšlená konstrukce těla nůžek z kovaného hliníku zabraňuje vniknutí prachu a cizích těles do vnitřního mechanismu. Použití kovaného hliníku zajišťuje odolnost a zároveň nízkou hmotnost nůžek. Tyto faktory jsou společně tím, co tvoří kvalitu a spolehlivost nůžek FELCO 801 a činí z nich vynikající profesionální nástroj s dlouhou životností.

Efektivnost

FELCO 811 používá systém zpětného získávání energie. Díky tomuto promyšlenému systému může doba výdrže baterie stoupnout až o 10 %.     

Stand-by režim

Režim Stand-by je vhodný pro zvýšení bezpečnosti při transportu.  Režim se aktivuje snadno pomocí spouště (dvojklik a krátké podržení do zaznění tónu)

FELCO 811 ukázka v terénu


Potřebujete poradit s nůžkami? Napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.