Upravit stránku

Nemoci kmínků révy vinné jsou jedním z nejdestruktivnějších chorob ve světě vinohradů. Spory patogenů snadno infikují čerstvé řezné rány ve dřevě kmínku, mohou v budoucnu poškodit celou vinici a přinést vinohradníkovi nepředvídatelné vysoké náklady a finanční ztráty. Dobrým způsobem, jak předcházet samotnému vzniku odumírání a chřadnutí révy (ESCA), je prevence ve formě kvalitního a včasného ošetření řezných ran na rostlině, které neošetřené fungují jako vstupní brána choroby.

Spolupráce společností FELCO, MESTO a BASF dala vzniknout unikátnímu systému Tessior® pro ošetření čerstvých řezných ran na révě vinné, zamezení vniknutí patogenů s následným rozvojem choroby ESCA.  

Pojďme se podívat blíže na samotné zařízení Tessior®.  Importérem dávkovacího zařízení pro ČR je společnost OSLAVAN, a.s. Distribuce samotného ochranného prostředku pro ČR zajišťuje společnost BASF


Přenosný a bateriově poháněný dávkovací systém je určený pro cílené nanášení přípravku Tessior® na řezné rány rostliny révy vinné.

  • Pistole s magnetickým ventilem (Tessior®dávkovací zařízení se stará o přesné dodržování předepsaného dávkování ochranného prostředku Tessior®) 
  • Kompatibilní s 1 l a 5 l baleními prostředku Tessior®
  • Baterie FELCO  36 V 2,7 Ah zajistí dostatek energie pro celodenní práci.

 

Informace o produktu
Max. provozní tlak:    4 bar (58 psi)
Prázdná hmotnost:      ca 4,60kg
Tryska:     kuželová, mosazná, 60°
Prodlužující trubice:     umělohm. (se skelným vláknem), 25cm
Hadice:     150 cm
GTIN:     4000903000134
 


Hlavní komponenty Tessior® dávkovacího zařízení

Elektronika FELCO

Baterie FELCO s nabíjecím adaptérem slouží jako kvalitní zdroj energie pro pohon celého zařízení Tessior®. Majitelé nůžek FELCO s bateriemi FELCO 880/193; 880/194 a 880/195 tak při nákupu zařízení ušetří, jelikož mohou zařízení zakoupit také ve verzi bez přiložené baterie.

Přípravek Tessior® 

Celé zařízení by bylo nefunkční bez samotného ochranného prostředku Tessior® od společnosti BASF. Bližší informace o přípravku Tessior® naleznete v tomto prospektu ke stažení.  


Video - používání aplikátoru Tessior®

Video - ochranný prostředek Tessior®

Prostředek Tessior®  spolu se zařízením budou oficiálně v prodej začátkem ledna 2021. Neváhejte nás však již dnes kontaktovat ohledně možnosti ukázky tohoto zařízení ve Vaší vinici!