Upravit stránku

K základním pomůckám každého zahradníka neodmyslitelně patří drobné zahradní nářadí, které je velmi různorodé a setkáte se s různými tvary kovové pracovní části (geometrické tvary, srdce, kovové bodce apod.). Zajímavou alternativou těchto jednoduchých nástrojů jsou ruční rotační kypřiče a provzdušňovače. Jsou robustní a ostré a díky mechanismu otáčení ulehčují okopávání, přípravu půdy na sázení či provzdušňování trávníku. Pro větší pěstitele se již vyplatí zainvestovat do ručních nástrojů pro zpracování půdy s měnitelnými nástavci - motyka, pluh a nebo kultivátor.


Ruční zahradní nářadí

Drobné ruční nářadí je nasazeno buď na krátké nebo dlouhé dřevěné násadě. Pracovní část je z pevného kovu opatřeného nátěrem, který chrání pracovní nástroj proti korozi. Je určeno k okopávání k sázení, okopávání, pletí či hrabání.


Ruční rotační kypřiče půdy a provzušňovač trávníků

Jsou robustní a ostré a díky mechanismu otáčení ulehčují okopávání, přípravu půdy na sázení či provzdušňování trávníku. Úzký má v pracovní části dvě hvězdice, široký tři.


Ruční rotační provzdušňovač trávníků

Jedná se o ostrý a pevný provzdušňovač trávníků. Ostrou část je možné zaaretovat a máte k ruce ostré hrábě, které si poradí i s menšími hroudami. Hodí senapř. na urovnání záhonku či půdy před setím.


Ruční mechanické nářadí pro zpracování půdy

Ruční nářadí pro zpracování půdy s vyměnitelnými nástavci - motyka, pluh a nebo kultivátor. S těmito třemi nástavci lehce zvládnete všechnu práci na malé či střední zahradě.

Potřebujete poradit s nářadím? Napište nám.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.