Upravit stránku

Rok 2013 přináší novinky firmy Braun vhodné pro zpracování příkmenného pásu v porostech révy vinné. Neustále se zvyšující zájem vinařů o stroje pro biovinařství nutí i výrobce nářadí směřovat vývoj a výrobu nových strojů a nářadí tímto směrem. Jak již je u firmy Braun zvykem, byl opět vyvinut skladebný multifunkční systém sestávající z celé řady nářadí, které je jednoduchým způsobem zaměnitelné. Systém je vhodný pro umístění mezi kola traktoru.

Již známý a hojně rozšířeny a používaný nosný hydraulický sloupek EW Präzis se zdvihem 500 mm tvoří i v tomto případě nosný prvek a zajišťuje hydraulicky výškové nastavení pracovní polohy použitého pracovního nářadí. Na tento nosný sloupek pak lze jednoduchým způsobem nasadit nosný prvek okopávačky. Slupice okopávačky pak není pevně spojena s pracovním orgánem – radličkou, ale je opatřena muzikusem s tisícihranem. Jako protikus lze pak využít následující výměnné pracovní nářadí:

  • Mučovací hlava s kladivy typu Y – včetně ometacího prvku
  • Rotační trojúhelníková vyžínací hlava
  • Rotační kypřící hlava se čtyřmi, půdu zpracovávajícími kovovými hroty
  • Klasická podrývací radlička 350 nebo 500 mm

Stroje pro práce v meziřadí

Kultivátor Braun Vario s pružnými slupicemi

Další z mnoha typů kultivátorů pro kypření, provzdušnění a odplevelení v meziřadí.

  • Kultivátor Braun Vario se systémem skarifikačních válů pro provzdušnění a zlepšen kvality travního pásu. Jako doplněk jsou zřejmé ozubené nastavitelné disky – slouží k přiorávání - odorávání zeminy.
  • Kultivátor Braun Vario s diskovými bránami, skarifikačním válem a ozubenými nastavitelnými disky.
  • Další informace o novinkách firmy Braun se dozvíte na našich internetových stránkách www.oslavan.cz nebo přímo od jednotlivých prodejců.