Upravit stránku

WHAILEX – ochranný systém
Ochranný systém Whailex je oproti běžným systémům instalován na stávající opěrnou konstrukci. Ochranné sítě jsou na konstrukci umístěné trvale po celý rok, přičemž v případě potřeby lze s nimi velice snadno a extrémně rychle pracovat. Systém nenachází uplatnění pouze ve vinohradech a sadech, ale je také hojně a úspěšně používán při pěstování bobulového ovoce (angrešty, maliny, rybíz...) a například také pro ochranu rajčat.

Ukázky využití systému

Přednosti systému

Zastrkování letorostů:
Ve vinohradech dochází při použití systému Whailex k významné redukci prací spojených se zastrkováním letorostů. Pokud je síť v době nárůstu letorostů nastavena v ochranné pozici, vrůstají letorosty samostatně do dvojdrátí.

Ochrana proti kroupám
Systém významně chrání před škodami způsobenými krupobitím.

Ochrana proti ptákům
Síť nabízí účinnou ochranu před nálety ptáků.

Práce se sítí
síť je natažena po bocích opěrné konstrukce. Manipulace se sítí je založena na principu rolety – je tedy kdykoliv možné ji navinout na trubku (která je mimořádně odolná proti zkroucení až do délky 100 m), zafixovat ve svinuté poloze, a poté ji kdykoliv opět spustit dolů.

Začlenění do krajiny
Ve srovnání s jinými ochrannými systémy je Whailex opticky méně nápadný a je tak do krajiny lépe začleněn.

Použitelnost v různých podmínkách
Ochranný systém je bezproblémově použitelný do různých terénů. Kopce či klesání, příčné terasy ani zahnuté řady nejsou pro používání systému omezující.

Použití techniky

Běžné ochranné systémy s sebou přinášejí při použití ve vinohradech jedno zásadní omezení – výrazně komplikují či dokonce zcela znemožňují použití pracovní techniky.

Základem běžných protikroupových systémů jsou dřevěné či betonové sloupy, které jsou v řadách instalované napříč celým pozemkem. Vlivem těchto sloupů je ztíženo čí zcela znemožněno používání tunelových ožínacích lišt, předřezávačů či sklízecích kombajnů.

Systém Whailex je naopak instalován na stávající opěrné konstrukci. Žádné překážky v podobě sloupů či snížených průjezdů technice nestojí v cestě. Systém Whailex tak umožňuje použití veškerých běžně používaných strojů pro vinohrady jako jsou ožínací lišty, předřezávače, odsavače, sklízecí kombajny. Před samotnými pracemi stačí sítě zafixovat nahoře ve stažené pozici.

Potřebujete poradit s ochrannými systémy? Napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.