Upravit stránku

Unikátní vyvazovací kleště Beli od německého výrobce Seibert BELI slouží k jednoduchému uvazování letorostů révy vinné na vodící drátu ve vinohradech.  Úspora času díky rychlému vázání. Výhodný vázací materiál. Práce téměř bez vzniku únavy díky uvolněnému držení těla. Zařízení má dlouhou životnost, dostupné náhradní díly a snadno se opravuje. Ekologický vázací materiál (ocel).

  • Model XL pro větší ruku a model L pro ruku menší
  • vyvazování tažňů pomocí drátku
  • úspora času
  • úspora nákladů
  • dlouhá životnost kleští
  • šetrné k životnímu prostředí

Výhody používání kleští BELI

1. Úspora času díky rychlému vázání

Potřebná pracovní doba při vázání přibl. 14 až 16 hodin na ha. 1 ha s 4500 babkami, na babku 2 révy, vychází 9000 vázání. Při řezu révy je možné úvazky z minulého roku bez použití větší síly vytáhnout se starým dřevem – není nutné rozřezávání!

2. Výhodný vázací materiál

Pracuje s cívkami, na kterých je strojně ve vrstvách navinutý speciální drát. Jedna cívka obsahuje přibl. 80 metrů speciálního drátu, který vystačí přibližně pro 800 až tisíc úvazků. Pro vázání 1 ha révy se potřebuje přibl. 9 cívek drátu. Při jednom úvazku na babku je spotřeba jen přibl. 4,5 cívky drátu na ha

3. Úspory nákladů

Při vinařských školkách se v jednoletých až dvouletých intervalech provádějí technologické pokusy s různými zařízeními a materiály pro vázání vinné révy, zaměřené na potřebný pracovní čas a nutné náklady na vázací materiál.

Při těchto testech je naše zařízení v oblasti mzdových nákladů na vázací materiál hodnoceno jako ekonomicky nejvýhodnější.

Naše zařízení Beli na vázání révy se v krátkém čase vyplatí úsporou mzdových nákladů a nákladů na vázací materiál.

4. Práce téměř bez vzniku únavy díky uvolněnému držení těla

Zařízení je možné snadno ovládat bez vynaložení velké síly, při hmotnosti zařízení s cívkou přibl. 460 gramů. Po provedení 800 až 1000 úvazků snadná a rychlá výměna cívky. Zařízení je možné používat nezávisle na počasí.

5. Zařízení má dlouhou životnost a snadno se opravuje

Nosné části jsou vyrobeny z neoxidujícího duralu. Části podléhající opotřebení z vysoce hodnotné, zušlechtěné a tvrzené oceli. Všechny části lze levně vyměnit nebo nahradit.

6. Ekologický vázací materiál

Protože vázací materiál je z oceli, je také neškodný vůči životnímu prostředí. Ocel pochází z přírody a v přírodě se již po krátké době opět beze zbytku rozkládá.

Vyvazovací materiál:

Cívka normal 0,40mm

standardně používaný, 83m drátku pro ca. 830 úvazků, balení 20 cívek v krabici

Cívka silná 0,45mm68m drátku pro ca. 680 úvazků, balení 20 cívek v krabici
Cívka extra silná 0,50mmpro polohy vystavené silným větrům, 55m drátku pro ca. 550 úvazků, balení 20 cívek v krabici
Cívka 3,3kg 0,40mmpro navinutí 40 špulek
Cívka 3,3kg 0,45mmpro navinutí 40 špulek
Cívka 14 kg 0,50mm pro navinutí ca. 169 cívek

Videoukázka práce s kleštěmi BELI :

Potřebujete poradit s příslušenstvím na vyvazování? Napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.