Upravit stránku

Mulčovače jsou stroje vhodné k likvidaci nadzemního porostu nebo nadzemní hmoty na loukách, pastvinách a komunálních plochách, ostříhaného réví ve vinohradech a větví v sadech. Podrcená hmota je ponechána na místě, kde sesychá nebo zetlí.

Pracovním nářadím  mulčovače jsou kladiva umístěná na obvodu rotoru s vodorovnou osou rotace.  Kladiva různého proveden jsou při vysokých otáčkách rotoru a díky své hmotnosti schopny drtit i větve o průměru až do cca 20 cm. Záleží na typu stroje.

 Stroje se liší podle provedení a jsou určeny do podmínek lehkých, středních a těžkých.

Lehkými podmínkami rozumíme likvidaci materiálu do průměru 2 cm. Střední podmínky pak likvidace materiálu do průměru 10 cm. Těžká podmínky jsou pak hlavně v sadech, při nutnosti likvidovat např. dřevní hmotu z řezu stromů, kde u zmlazování starých výsadeb může být průměr likvidované dřevní hmoty až 20 cm.

Mulčovače se vyrábí v různých pracovních záběrech od 80 cm do 300 cm.

Mulčovače jsou stroje nesené před nebo za traktorem, se kterým jsou spojeny pomocí čelního nebo zadního tříbodového rámu. Pohon zajišťuje kloubový hřídel.

Některé typy mulčovačů jsou schopny drtit rostlinný materiál i mimo osu traktoru, některé typy jsou vybaveny zásobníkem posečené hmoty.

Pro každé podmínky je možno vybrat si z celé řady typů ten nejvhodnější. Neváhejte proto, prosím, vaše potřeby konzultovat s našimi prodejci. Jejich kontakty najdete v sekci kontakty na našich webových stránkách www.oslavan.cz